6 powodów, dla których warto zdecydować się na lniany obrus

lniany obrus Nellen

Rzadziej już w kuchni, a zdecydowanie częściej w jadalni lub salonie – stół pełni rolę najważniejszego rodzinnego mebla i serca domu.
To przy nim jemy i nasze kubki smakowe doznają ekstazy lub po prostu napełniamy nasz brzuchy do sytości.
To przy nim toczą się najtrudniejsze rozmowy na wszelakie tematy.
To przy nim gra się w zawiłe planszówki i układa dwa tysiące puzzli!
To przy nim ciężko się pracuje nad ważnym projektem do 4 nad ranem lub odrabia się nigdy niepotrzebne działania z matematyki lub rysuje się pantofelka… i to nie tego na stopę 😉

Zwykle stół jest największym meblem w całym domu, albo przynajmniej ma opcję rozsunięcia do większych rozmiarów. Jest więc do bólu funkcjonalny, ale też bardzo często wpływa na charakter wnętrza.
O ten najcenniejszy mebel w domu trzeba dobrze dbać. Wiadomo, że każda rysa, żłobienie, dziurka to ślad, blizna, pamiątka. Jednak stół z domową historią jest bezcenny i nie bez powodu stare, dębowe osiągają zawrotne kwoty na targach staroci.
Co możemy zatem zrobić, by nasz najcenniejszy mebel służył nam jak najdłużej? By starzał się z charakterem, a nie szybko i byle jak?

Ja zdecydowanie polecam lniany obrus.

Podobnie jak stół, len też ma duszę. Duszę zrobioną z żywych kiedyś roślin.

Poznaj 6 powodów, dla których warto wybrać właśnie lniany obrus!

lniany obrus - bialy luksusowy elegancki

FOT. Nellen. Lniany obrus to elegancka dekoracja stołu.

1. Lniane obrusy są bardzo modne!

To, że lniane obrusy są teraz bardzo modne to niezaprzeczalny fakt. Niewątpliwie jest to zasługa mediów społecznościowych, w których co rusz pojawiają się wystylizowane lniane nakrycia stołu. Z pewnością zdjęcia z Pinteresta czy Instagrama mogą posłużyć jako inspiracja do aranżacji własnej jadalni, ale trzeba wiedzieć, że niezależnie od wnętrzarskich trendów, lniane obrusy zawsze będą modne.

Ich spokojny, prosty, ale przy tym elegancki styl, stworzy zawsze doskonałą bazę dla różnego rodzaju naczyń, akcesoriów stołowych, dekoracji czy kompozycji kwiatowych.

Ponadto len jest materiałem szlachetnym! Jego faktura zawsze nadaje charakteru aranżacji stołu. Najbardziej widoczna różnica w jakości materiału, z którego uszyty jest obrus, widoczna jest przy zestawieniu lnianego obrusu z najpopularniejszym obrusem plamoodpornym… Lniane obrusy zawsze układają się na stole miękko i naturalnie. Obrusy plamoodporne cechują się nadmierną sztywnością i połyskiem. Różnice są widoczne gołym okiem.

Ja osobiście wolę stoły nakryte lnianymi obrusami. Mimo że można czasem znaleźć na jasnych nakryciach, delikatne plamki które się nie sprały. Chcę wiedzieć i czuć, że te obrusy, a przy tym i stoły także żyją! I piszą swoje własne historie np. poprzez ślady z menu poprzedniego obiadu 😉

Choć i na to można znaleźć rozwiązanie! Wystarczy wybrać czarny lniany obrus! Co o tym sądzisz?

czarny lniany obrus - dekoracja stołu

FOT. Nellen. Czarny lniany obrus może być świetną alternatywą dla jasnych nakryć stołu.

2. Natura na stole

Tak jak w przypadku lnianej pościeli, lniane obrusy szyte są z lnianych tkanin o gramaturze ok. 190 g/m2. Zatem nie tylko w sypialni, ale też przy stole możemy otoczyć się naturalną tkaniną, a nie sztucznym, plamoodpornym wyrobem obrusopodobnym.

Lniane obrusy dają się plastycznie aranżować na stole. Ich swobodny, ale elegancki charakter sprawia, że każdy posiłek przy stole nakrytym lnianym obrusem staje się wyjątkowy. Naturalna lniana tkanina na stole to fantastyczna inwestycja w bycie eko!

lniany obrus bialy

FOT. Nellen. Każdy posiłek przy stole nakrytym lnianym obrusem staje się wyjątkowy!

3. Faktura i niedbała elegancja, czyli styl lnianego obrus

Faktury lnu nie da się pomylić z żadną inną tkaniną. Ta delikatna, ale charakterystyczna plecionka zawsze była i jest synonimem elegancji!

Lniane obrusy są wybierane do nakrywania stołów na przeróżne okazje. Od wesel w stylu boho, przez sale bankietowe urządzone w rustykalnym stylu, po surowe i industrialne restauracje, gdzie len dodaje tę odrobinę przytulności.

Ale lniane obrusy nie są wyłącznie domeną wielkich i znanych restauracji. Lniane obrusy mogą także zagościć w Twoim domu – na kuchennym stole przy codziennym obiedzie, czy np. przy uroczystej wigilijnej kolacji. Bez względu na to jaki charakter mają Twoje wnętrza, lniany obrus zawsze będzie pasować.

lniany obrus to ochrona stołu

FOT. Nellen. Lniane obrusy są wybierane do nakrywania stołów na przeróżne okazje.

4. Uniwersalność

Lniany obrus zawsze podkreśla elegancję nakrytego stołu. Jego jednolity kolor i delikatnie niedbały charakter sprawia, że świetnie sprawdzi się na niedzielnym obiedzie jak i w stylowej restauracji. Wystarczy rzut okiem, muśnięcie dłonią i już wiadomo, że gospodarzowi spotkania bardzo zależało na podkreśleniu ważności gości. Możliwość wykorzystania lnianego obrusu na różne okazje sprawia, że to naprawdę świetna inwestycja! Ale czy lniany obrus musi być tylko gładki?

Niektórzy powiedzą, że gładki lniany obrus to straszna nuda! I na to jest odpowiedź.

Mimo iż zwykle królują gładkie lniane obrusy o prostej formie, to z powodzeniem można także znaleźć bardziej „strojne” lniane obrusy, zdobione haftem lub mereżką.

czarny lniany obrus - dekoracja stołu

FOT. Nellen. Lniany obrus zawsze podkreśla elegancję nakrytego stołu.

5. Naturalny luksus

Naturalny luksus! Tak bez wahania można określić każdy stół przykryty lnianym obrusem. Luksusowa tkanina z naturalnych włókien powinna znaleźć się w każdym domu właśnie jako synonim bogactwa. Stół nakryty lnianym obrusem zawsze wygląda doskonale, a na dodatek wyczuwalna w dotyku, miękka faktura sprawia, że lniane obrusy dodają charakteru wnętrzom i uroczystościom.

lniany obrus bialy1

FOT. Nellen. Stół nakryty lnianym obrusem zawsze wygląda doskonale.

6. Niezaprzeczalna wartość

Uważasz, że lniany obrus to spory wydatek? Gdyby dokładnie policzyć, to za cenę jednego lnianego obrusu można byłoby kupić kilka lub nawet kilkanaście obrusów plamoodpornych. Dlatego na lniany obrus należy spojrzeć jak na cudowną inwestycję o wielkiej stopie zwrotu!

Możesz być pewna, że lniany obrus zapewni odrobinę luksusu przy każdym posiłku, a z każdym praniem stanie się coraz bardziej szlachetny!

lniany obrus -1

FOT. Nellen. Lniany obrus to inwestycja na lata.

Udowodniono, że nakrycie obrusem stołu nie tylko poprawia smak potraw, ale jest również łatwym sposobem na nadanie kuchni lub jadalni bardziej stylowego wyglądu, niezależnie od tego, co znajduje się w menu. 
Lniany obrus to po prostu gwarancja trwałości i luksusowego wyglądu Twojej jadalni.

Jeśli marzysz o naturalnym nakryciu stołu to koniecznie poznaj nellenowe lniane obrusy!

Twoja,

dynamiczny podpis Nel Len
6-powodow-dla-ktorych-warto-zdecydowac-na-lniany-obrus

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top