SoLENnie o lnie część 2. – Czyli dlaczego powinniśmy wybierać lniane pościele?

grafitowa lniane przescieradlo plaskie

Powinniśmy KOCHAĆ nasze łóżka! – to jest mój punkt widzenia.

Jakby nie patrzeć spędzamy w nich ok. 1/3 naszego życia, co może dawać wynik ok. 25 lat!!! Ale to brzmi tak poważnie i wydaje się… bardzo długo!

Tym bardziej nasze łóżka powinny być wygodne – nie za miękkie i nie za twarde. Dokładnie takie jak lubimy i potrzebujemy.

Jaki powinien być ich rozmiar?

Również odpowiedni – nie za mały, ani nie za duży 😉 Ja lubię łóżka na tyle wysokie i niskie jednocześnie, że gdy siedzę na materacu, wygodnie mi dosięgać stopami podłogi. Ale miałam okazję spać w łóżkach hotelowych i tam… przydałaby się drabinka do wchodzenia 🙂 Wiem, wiem, jestem mała… mam tylko ok. 164 cm wzrostu.

różowa lniana pościel le[n] się do woli

Fot. Nellen. Nasze łóżka powinny być wygodne – nie za miękkie i nie za twarde. Dokładnie takie jak lubimy i potrzebujemy.

A czy Ty się zastanawiałaś, co jest dla Ciebie wygodne?

Dla mnie łóżko, oprócz wygodnego materaca, ma jeszcze jeden ważny aspekt. Wygląd. I tak jak rama, jej kształt i kolor są rzeczą drugorzędną, tak pościelone łóżko, to absolutny must have. Dlaczego? Skotłowana pościel wywołuje u mnie poczucie bałaganu i sprawia, że nie mam ochoty odpoczywać w takich warunkach. Oczywiście nie zawsze mam czas, by rano zrobić elegancką dekorację w swojej sypialni, pewnie jak większość z Was. Ale tu z pomocą przychodzi… len 🙂

lniana posciel

Fot. Nellen. Grafitowa lniana pościel zawsze zapewnia elegancję w sypialni.

Len jest po prostu przepiękny! Sposób w jaki łapie światło i głębię cieni jest zachwycający! Wtedy nawet niezaścielone narzutą łóżko wygląda jakby wyszło spod pędzla jakiegoś wielkiego mistrza! A przy tym lniana pościel jest subtelna, nic nie tracąc ze swojej elegancji.

Szara lniana posciel lozko

Fot. Nellen. Sposób w jaki lniana pościel łapie światło i głębię cieni jest zachwycający!

Jak dodamy do tego fakt, że len nigdy nie klei się do skóry i jest chłodny w dotyku, to mamy doskonałą pościel na upalne dni! Do skóry się nie klei, ale nie przeszkadza mu to w delikatnym przyleganiu do skóry. To z kolei jest cudownym rozwiązaniem zimą, gdy subtelnie chropowata powierzchnia lnu tworzy z naszą skórą coś na rodzaj termosu i… gdy za oknem trzaska mróz, nam jest przyjemnie ciepło w lnianej pościeli.

Fot. Monika Kadłubowska. Lniana pościel jest jak termos. Latem chłodzi, a zimą grzeje.

Jego naturalna struktura świetnie odprowadza wodę, więc w lnie trudno się spocić. A na dodatek nie chłonie zapachów i jest antybakteryjny. Dlaczego? O tym Wam jeszcze opowiem 😊

A jeśli marzysz o lnianej pościeli, to zapraszam Cię serdecznie do sklepu Nellen.

Twoja,

dynamiczny podpis Nel Len

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top