kalendarz-adwentowy

Kalendarz adwentowy dla dzieci – 6 szybkich i łatwych pomysłów do wykorzystania

Już niedługo, bo za 1,5 tygodnia rozpocznie się Adwent 2021. W tym roku będzie trwać aż 26 dni. Chciałabyś przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci, ale nie wiesz jak? Obawiasz się, że nie zdążysz w 10 dni? Nie martw się! Przez najbliższe 3 dni podpowiem Ci, co możesz zrobić i pokażę Ci, jak do tej pory wyglądały kalendarze zrobione przeze mnie dla moich córek.

Dziś zajmiemy się tym, z czego można zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci, a w następne dni pokażę Ci jak go ponumerować i co można przygotować do każdego woreczka. Spokojnie! Jest jeszcze kilka dni – zdążysz na pewno!

Jakie pomysły przygotowałam dla Ciebie?

  1. Kalendarz adwentowy z filtrów do kawy
  2. Kalendarz adwentowy z gotowych tekturowych pudełek
  3. Kalendarz adwentowy z woreczków z materiału
  4. Kalendarz adwentowy z papierowych woreczków śniadaniowych
  5. Drewniane domki adwentowe
  6. Kalendarz adwentowy z dziecięcych skarpetek i rękawiczek
FOT. Nellen. Kalendarz adwentowy dla dzieci to też wielka frajda dla rodziców.

Zawsze chciałam, żeby moje dzieci miały radosną możliwość oczekiwania na Boże Narodzenie. W związku z tym chyba od trzeciego Adwentu mojej starszej córki, kalendarz adwentowy jest u nas w domu co roku!

Wcale nie jest bogaty w słodycze i tanie wyroby czekalodopodobne 😉 Kalendarz robię sama, więc samodzielnie decyduję, co trafi do rozpakowania każdego dnia! I… uwielbiam to! Wymyślanie i pakowanie to jest gigantyczna frajda!

1. Kalendarz adwentowy z filtrów do kawy

Pierwszy kalendarz adwentowy dla dzieci, jaki zrobiłam, powstawał w bólach… 7 lat temu sklepy nie oferowały na zawołanie setek kolorowych torebeczek czy woreczków. Zwłaszcza na 2 dni przed odkryciem – „ZROBIĘ KALNDARZ ADWENTOWY DLA H!!!”…

Z pomocą, po godzinnej wizycie w sklepie, przyszły mi filtry do ekspresów przelewowych! To było odkrycie na miarę Ameryki! W końcu mają formę miniworeczków 😉 Sprawdziły się doskonale!

Jedynym minusem, był brak sensownego zamknięcia i zbytnia łatwość małego człowieka do podglądania tego, co zostało ukryte na kolejne dni.

FOT. Papierowe filtry do kawy z powodzeniem zastąpią woreczki w kalendarzu adwentowym.
FOT. Tak może wyglądać przyozdobiony „woreczek” z filtra do kawy.

2. Kalendarz adwentowy z gotowych tekturowych pudełek

W kolejnym roku przetestowałam tekturowe pudełka w kształcie cukierków, zakupione już odpowiednio wcześniej w Tchibo. Oprócz żmudnego składnia, okazały się być piękną ozdobą! Ale tylko na jeden sezon… Niestety włożenie do nich cięższych przedmiotów jak np. kauczuk czy małe nożyczki dla dzieci, powodowało, że tektura zaczynała się wydzierać… Sklejenie pomogło przetrwać im jeszcze jeden Adwent 😉

FOT. smart-deco.pl. Pudełka domki to bardzo dekoracyjne elementy do kalendarza adwentowego.
FOT. paperconcept.pl. Pudełka w kształcie cukierków są przesłodkie! Powieszone na sznureczkach, z ciężką zawartością łatwo ulegają przedarciu.

3. Kalendarz adwentowy z woreczkami z materiału

Kolejny Adwent i kolejny pomysł 😉 Zdecydowanie najbardziej sprawdziły się i sprawdzają nadal, woreczki uszyte przeze mnie z surówki bawełnianej. Materiał bardzo prosty, ale co najważniejsze, nieprześwitujący! Jednolity, naturalny kolor tej bawełny, sprawia, że cały kalendarz adwentowy dla dzieci jest elegancki i niepstrokaty 😉 Skoro już zajmuje centralne miejsce w domu, to niech przy okazji ładnie się prezentuje.

kalendarz adwentowy dla dzieci
FOT. Nellen. Kalendarz adwentowy dla dzieci od Nellen składa się z bawełnianych woreczków ozdobionych stemplami.

4. Kalendarz adwentowy z papierowych woreczków śniadaniowych

Do tej pory zabrakło mi czasu, aby uszyć drugi komplet woreczków, bo od jakiegoś czasu córki są dwie 😉 Dlatego pomocniczo ratuję się białymi woreczkami śniadaniowymi, które kupuję w Lidlu.

Podobnie jak te materiałowe, ozdobiłam je świątecznymi stemplami. Pasują więc do tych tkaninowych, ale niestety prześwitują! Zdecydowanie ułatwia o dziewczynkom podglądniecie, co jest ukryte na pozostałe dni…

FOT. Nellen. Papierowe woreczki śniadaniowe to świetny i prosty pomysł, aby pochować w nich małe adwentowe upominki.

5. Drewniane domki adwentowe

Od kilku lat marzy mi się także kalendarz adwentowy dla dzieci ( a może właściwie dla mnie ;)) w formie domków! Ślicznych, klimatycznych! Ale… dziewczynki rosną, miejsca do przechowywania nie przybywa…

Nie jestem fanem kupowania na siłę albo tylko dlatego, że mi się podoba, a już na pewno nie, bo inni mają… Dziewczyny wyrosną, a ja zostanę z wielkogabarytowymi klamotami. Dlatego uważam, że minimalizm i to jeszcze handmade jest ok 😊 i przy nim pozostanę 😊

FOT. artma-zaproszenia.pl. Podświetlane kamieniczki jako kalendarz adwentowy prezentują się przepięknie!
FOT. amazon.de. Biały domek – kalendarz adwentowy jest absolutnie cudny!

6. Kalendarz adwentowy z dziecięcych skarpetek i rękawiczek

Teraz, gdy jestem jeszcze bardziej kreatywna, nie zawahałabym się też użyć dziecięcych skarpetek i rękawiczek jako oryginalnej formy kalendarza adwentowego dla dzieci! Powieszone na sznurku i przymocowane drewnianymi klamerkami na pewno wyglądałyby uroczo!

FOT. Pinterest. Jako woreczki do kalendarza mogą posłużyć dziecięce rękawiczki…
FOT. Pinterest. … lub skarpetki.

Mam nadzieję, że teraz kalendarz adwentowy dla dzieci powstanie w Twoim domu w ekspresowym tempie, a jego samodzielne wykonanie sprawi Ci mnóstwo radości i satysfakcji! Jeśli tylko masz ochotę, to serdecznie zapraszam Cię, do podzielenia się zdjęciami Twojego kalendarza.

A jeśli kalendarz adwentowy dla dzieci wg mojego projektu skradł Ci serce… ponadto zależy Ci na spójnym wyglądzie woreczków i jesteś gotowa dokonać inwestycji na długie lata, to serdecznie zapraszam do sklepu.

FOT. Nellen. Kalendarz adwentowy dla dzieci zrobiony z papierowych worków prezentuje się całkiem elegancko.
A jutro… Jutro pokażę i opowiem, na czym montuję kalendarz adwentowy dla dzieci, skąd wiedzieć ile numerków i woreczków będzie potrzebne i oczywiście skąd te numerki wziąć 😉         

Do przeczytania w świątecznym już nastroju,

dynamiczny podpis Nel Len

1 post do “Kalendarz adwentowy dla dzieci – 6 szybkich i łatwych pomysłów do wykorzystania”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top