Lniana pościel na lato – 5 powodów, by ją mieć!

lniana pościel na lato - 7 powodow by ja miec

Upał w dzień! Upał w nocy! Jak żyć?! I jak spać?!
Uczucie gorąca w nocy zdecydowanie wpływa na nasz sen, a co za tym idzie, na wszystkie aspekty naszego życia… Co więc wtedy robisz? Próbujesz schłodzić sypialnię – otwierasz okna, próbujesz zrobić przeciąg, włączasz wentylator, rozkładasz mokre ręczniki w pokoju, włączysz klimatyzację, jeśli jesteś jej szczęśliwym posiadaczem… a nawet będziesz spać nago…

Ale co u licha zrobić, jeśli spanie w stroju Adama lub Ewy nie jest zbyt komfortowe, albo co gorsze musisz spać przykryta, bo tak jesteś przyzwyczajona i po prostu inaczej się nie da?!
Jako Nel Len uważam, że najlepszym materiałem zapewniającym chłód w upalne noce jest właśnie LEN.

Przeczytaj koniecznie, jakie zalety ma lniana pościel na lato!

lniana pościel na lato

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel na lato – 7 powodów, by ją mieć!

1. Lniana pościel na lato ze 100% lnu!

Lniana tkanina, z której powstaje nellenowa pościel jest w 100% zrobiona z włókien lnu. Nie ma w niej żadnych domieszek bawełny ani sztucznych włókien. Dlaczego to takie ważne? Dodatek poliestrów (które mają chronić rzeczy przed nadmiernym gnieceniem się) spowodowałby, że lniana tkanina straciłaby swoje naturalne zdolności do oddychania. Spałabyś po części przykryta pliastikiem, który tylko wzmagałby uczucie gorąca, a ciało jeszcze mocniej by się pociło.

Len sprawia, że skóra oddycha i nie przegrzewa się. Śpisz otulona dobrocią natury.

lniana pościel na lato - warto ja miec

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana tkanina, z której powstaje nellenowa pościel jest w 100% zrobiona z włókien lnu.

2. Lniana pościel na lato zawsze ochroni Cię przed wahaniem temperatur!

Lniana pościel na lato sprawdzi się również wtedy, gdy pogoda zacznie płatać psikusy. Nie rzadko zdarza się, że w letnie noce temperatura na zewnątrz, a przez to i w sypialni, diametralnie się zmienia. Dzieje się tak często w wyniku nocnych burz. Nagle lepkie, wilgotne powietrze zmienia się w ciągu kilku minut, w chłodne i nieprzyjemne.

Lniana pościel sprawdzi się doskonale w takich zmiennych warunkach. Naturalne właściwości lnu zapewniają zarówno chłód, jak i ciepło, w zależności od zewnętrznej temperatury.

Lniana pościel reguluje temperaturę, co oznacza, że ​​reaguje na to, co dzieje się zarówno na ciele, jak i w powietrzu wokół ciebie, odpowiednio dostosowując temperaturę. Od teraz gorący śpioch i pani „zimna nóżka” mogą być komfortowo zaopiekowani.

lniana pościel na lato to komfort snu

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel na lato zawsze ochroni Cię przed wahaniem temperatur!

3. To gęstość splotów ma jednak znaczenie?

Większość ludzi zakłada, że duża liczba wątków (tych nitek, które „idą” wzdłuż długości materiału) w tkaninie oznacza lepszą jakość. Nie zawsze jest to jednak przydatne. W rzeczywistości, jeśli chodzi o lnianą pościel na lato, to większa liczba nici stworzy gęstszy splot, który zatrzyma ciepło na ciele i w łóżku. A przecież chcesz być okryta delikatną tkaniną, a nie grubą poszwą, która sama z siebie jest prawie tak ciężka jak narzuta!

Dzięki szerokim włóknom — a co za tym idzie naturalnie małej liczbie nici — lniane poszwy na kołdry są lżejsze, bardziej oddychające i chłodniejsze niż bawełniane. Nellenowe poszwy, poszewki i prześcieradła są szczególnie lekkie. Ich gramatura to zaledwie 180 g/m2. Dzięki tej lekkości powietrze swobodnie przemieszcza się pomiędzy włóknami lnu i Twoją skórą. Oznacza to, że lniana pościel na lato zdecydowanie poprawi komfort Twojego snu.

po co lniana posciel na lato

FOT. Monika Kadłubowska. Lniane poszwy na kołdry są lżejsze, bardziej oddychające i chłodniejsze niż bawełniane.

4. Lniana pościel na lato ma doskonałą budowę!

Lniane włókna mają porowatą budowę. Gdybyś zobaczyła pojedynczą nitkę lnu pod mikroskopem, zauważyłabyś, że jej powierzchnia nie jest jednolita. To właśnie porowata budowa lnianych włókien sprawia, że len doskonale przewodzi ciepło, odprowadzając ciepło z dala od ciała. Niektóre badania wykazują, że przewodność cieplna lnu jest 5 razy wyższa niż wełny i aż 18 razy wyższa niż jedwabiu! Mimo że, to o jedwabiu mówi się, jako doskonałej tkaninie na lato…

Pory w lnianych włóknach zatrzymują również wilgoć, dzięki czemu len jest wyjątkowo chłonny. Lniana poszwa na kołdrę pochłania do 20 procent swojej wagi, zanim zacznie być mokra. To sprawi, że nigdy nie obudzisz się otuloną wilgotną pościelą, bez względu na to, jak jest gorąco.

czy lniana posciel jest dobra na lato

FOT. Monika Kadłubowska. Len doskonale przewodzi ciepło, odprowadzając ciepło z dala od ciała.

5. Lniana pościel na lato jest łatwa w pielęgnacji

Nikt nie lubi spać w przepoconych i niezbyt ładnie pachnących łóżkach, dlatego zaleca się, aby w letnie miesiące pościel wymieniać nawet co kilka dni. A czy wiesz, że lniana pościel nie zawiedzie Cię także w tej kwestii?

Lniana pościel schnie bardzo szybko! A gdy jeszcze uda Ci się ją rozwiesić na dworze, to wyschnie w godzinę! Szybko, prawda? Dzięki temu będziesz mogła ponownie ją założyć jeszcze tego samego dnia i cieszyć się świeżym zapachem i luksusem otulającym Twoje ciało do snu.

Jeśli dodamy do tego, że z każdym praniem lniana pościel nabiera charakteru, robi się coraz bardziej miękka, to możesz być pewna, że lniana pościel na lato to po prostu doskonała inwestycja!

lniana posciel zalety

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel na lato jest łatwa w pielęgnacji.

Czy teraz też uważasz, że lniana pościel na lato jest tym, co poprawi komfort Twojego nocnego wypoczynku?

Naturalna, oddychająca, lekka, szybkoschnąca, „inteligentna”. Taka jest właśnie lniana pościel na lato! Jeśli nosisz latem lniane ubrania i czujesz się w nich komfortowo, to możesz być pewna, że tak samo doskonale poczujesz się latem w swojej sypialni, okryta lnianą pościelą.

A jeśli chcesz skompletować lnianą pościel na lato, to zapraszam Cię serdecznie do nellenowego sklepu, gdzie znajdziesz lniane poszwy, lniane poszewki i lniane prześcieradła.

Cudownego, LENiwego lata!

Twoja,

dynamiczny podpis Nel Len
lniana pościel na lato - 5 powodow by ja miec - pinterest

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top