Sale!

Czarne lniane serwetki – komplet

56,00 102,00 

Czarne lniane serwetki to elegancka, a zarazem bardzo praktyczna dekoracja Twojego stołu.

 

O serwetkach i teściowych było już przy okazji obrusów – o TU 🙂 Nie będę przepisywać tego samego, bo co na to powiedzą algorytmy wujka Googla? 😀

 

Muszę jednak w kilku słowach opowiedzieć Ci historię serwetek. Niezły kawałek materiału z nich 😉

  • W starożytnej Grecji za serwetkę służyło… ciasto! Byle było się czym otrzeć po tłustej strawie.
  • W starożytnym Rzymie były serwetki – małe do ocierania czoła i duże – do zaścielania stołu jak obrus…
  • A w średniowieczu… Serwetki zniknęły!!! Dasz wiarę?! Kultury i elegancji za gorsz! Bo brudne paluchy i usta wycierano w co popadnie, np. w rękawy albo w zewnętrzną część dłoni! Bleee!
  • Ale jak już w XIV wieku serwetki znów się pojawiły, to pozostały do dzisiaj. Początkowo jako wielkie płachty, ale w końcu zaczęto w XVI wieku używać widelców i serwetki zmniejszono i do teraz stanowią o elegancji w jadalni.

Jasne, współcześnie możemy używać też papierowych serwetek, ale… po co? To mało ekologiczne i jednak mniej eleganckie. A czarne lniane serwetki to zawsze dobry styl.

To ile sztuk serwetek potrzebujesz? Czarne lniane serwetki możesz kupić w komplecie 4 lub 6 sztuk; w dwóch rozmiarach 30×30 cm lub 40×40 cm.

 

PRANIE – Czarne lniane serwetki lubią pranie w temp. 40 st. C i mało chemii. Lepiej też zapomnij o wybielaczach i chlorowaniu, bo czy roślinę podlałabyś taką mieszanką? A te lniane serwetki to w 100% włókna roślinne – szlachetne i wrażliwe. Dbaj więc o nie należycie, odwdzięczą Ci się długą współpracą.

SUSZENIE – Unikaj suszarki bębnowej. Lepiej zostaw czarne lniane serwetki na płasko po wypraniu, nie będą wymagały prasowania – będą miały lekko niedbały i mniej formalny charakter.

PRASOWANIE – Ale jasne – na ważne wydarzenia możesz je spokojnie wyprasować w temp. 200 st. C.

 

Wszystkie rozmiary i komplety, w jakich są dostępne czarne lniane serwetki, znajdziesz u góry strony, na prawo od zdjęcia, pod ceną 😉

Lniana, czarna serwetka jest uszyta ze 100% lnu typu stonewashed.

Czarny kolor lnu z każdym praniem będzie blaknąć – pamiętaj o tym proszę przy zakupie! Nie jest to jednak wada lnu, lecz jego cecha charakterystyczna i nie podlega reklamacjom.

Wysyłka w 4-7 dni roboczych.

Ilość

komplet 4 szt., komplet 6 szt.

Kolory

czarny

Rozmiar

30×30 cm, 40×40 cm

Może spodoba się również…

Shopping Cart
Scroll to Top