Czarny lniany fartuch kuchenny

138,00 

Dostępność: 10 w magazynie

A wiedziałaś, że fartucha się nie ubiera? Lniany, czarny fartuch kuchenny się na siebie wkłada!

 

Moja babcia zawsze go na sobie zakładała, gdy była w domu lub na podwórku. Miała ich nawet kilka. Po co? Bo czarny, lniany fartuch kuchenny było łatwiej wyprać niż sukienki. I był o wiele tańszy – zawsze to mniej materiału – niż kolejna nowa kiecka, do której dostęp i tak był trudny. Bo szybko można było go zdjąć i wyglądać schludnie, gdy była taka nagła potrzeba. I patelnię z pieca przez fartuch ściągała i gorące garnki przesuwała… W kurniku służył do przenoszenia jajek. W ogrodzie – jak przenośny koszyczek – do zbierania czereśni, agrestu, a jesienią jabłek… A w kieszonkach fartucha zawsze skrywał się jakiś babciny słodycz. Fartuch ocierał też łzy i pot i zawsze! Zawsze pachniał babcią!

Pomyślisz sobie, że chcę Cię udomowić, upupić i koniecznie zrobić z Ciebie babcię? Nie 🙂 Nic bardziej mylnego 🙂 Wspomnienia są piękne. Dzięki nim jesteśmy tym kim jesteśmy.

Teraz Ty możesz napisać zupełnie nową historię dla lnianego fartucha! Gotując w nim obłędnie pyszną kolację dla ukochanego albo…

Nie! Kup jemu taki lniany fartuch! Niech on gotuje dla Ciebie! Koniecznie z deserem, a… później śniadanie… 😉

A Ty wybierz kolor lnianego frtucha i zamawiaj koniecznie – nie ma co zwlekać 😀

 

Czarny, lniany fartuch to zatem absolutny must have w Twojej kuchni 😉

 

  • Będzie pasować (ma wymiary 80×65 cm) na większych i mniejszych, bo ma sprytne wiązanie – ale to musisz sprawdzić sama.
  • Prać można, tak jak te babcine 😉 zawsze, gdy jest potrzeba, ale nie przesadzaj z temperaturą i detergentami. Wystarczy 40 st. C.
  • By dłużej posłużył i był jednak zawsze elegancki, nie susz go w suszarce bębnowej.
  • Ale jeśli chcesz wyglądać jak milion dolarów, to możesz go odprasować w temp. 200 st. C, ale czy nie szkoda Ci będzie czasu? 😉
  • Lniany, czarny fartuch kuchenny uszyty jest ze 100% lnu typu stonewashed.

Czarny kolor lnu z każdym praniem będzie blaknąć – pamiętaj o tym proszę przy zakupie! Nie jest to jednak wada lnu, lecz jego cecha charakterystyczna i nie podlega reklamacjom.

Wysyłka w 4-7 dni roboczych.

Shopping Cart