Jesień tuż-tuż! Poznaj 5 prostych porad na idealne przyjęcie w ogrodzie!

idealne przyjęcie w ogrodzie

Wczesna, ciepła jesień to najlepsza pora na idealne przyjęcie w ogrodzie. Czy wiesz, co zrobić, aby jesienne spotkanie zdobyło serca Twoich gości? Poznaj 5 prostych podpowiedzi, dzięki którym stworzysz niepowtarzalną atmosferę w swoim ogrodzie.

1. Len to doskonały wybór na idealne przyjęcie w ogrodzie!

Len to materiał doskonały! Sprawia, że nie tylko nasze domy stają się wyjątkowo przytulne. Ten efekt luksusu z powodzeniem możesz przenieść także do swojego ogrodu! Nakryj stół lnianym obrusem i lnianymi serwetkami.

Każdy z gości poczuje się wyjątkowo dopieszczony, gdy przeciągnie dłonią właśnie po lnianym obrusie podczas obiadu. Będzie to bardzo przyjemne doświadczenie, zamiast kontaktu skóry np. z gumową ceratą. Cerata kojarzy mi się z wakacjami u babci i na samo wspomnienie tego paskudztwa przechodzą mnie dreszcze! Stół w ogrodzie babci był zawsze przykryty tym okropnym materiałem. I nie miał żadnych dekoracyjnych walorów, czego nie można powiedzieć o tak miłym w dotyku lnie.

Ponadto ranga Twojego przyjęcia na pewno wzrośnie, gdy zamiast papierowych serwetek, Twoi bliscy będą mieli do dyspozycji lniane serwetki.

Jesienna pogoda potrafi nas rozpieścić i sprawić, że dni są nadal bardzo ciepłe. A gdy zamiast posadzenia gości przy stole wybierzesz piknik w ogrodzie, to z pewnością wygodnie będzie rozsiąść się na lnianym kocu piknikowym, który będzie przepuszczał powietrze! To radość dla ducha i ciała!

A wieczorem, gdy temperatura spadnie i zrobi się chłodniej, warto przygotować dla gości lniane koce – niech ten naturalny materiał otuli ich idealną temperaturą . Wtedy przyjęcie w ogrodzie może trwać nawet do rana!

Z taką lnianą oprawą możesz być pewna, że Twoi gości będą absolutnie zachwyceni!

idealne przyjęcie w ogrodzie - nakrycie stołu

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana tkanina nada ekskluzywności Twojemu przyjęciu w ogrodzie.

2. Idealne przyjęcie w ogrodzie na trawie czy na stole?

Zastanawiasz się, gdzie najwygodniej rozlokować gości? Odpwiedź jest bardzo prosta. Wszystko zależy od charakteru Twojego idealnego przyjęcia w ogrodzie.

  • Przyjęcie od rana do późnego popołudnia świetnie sprawdzi się w formie pikniku. Zwłaszcza jeśli w planie masz podanie lekkich przekąsek. Ciasto czy owoce można wygodnie zaserwować na lnianym kocu lub macie piknikowej. Aranżację możesz dopełnić wygodnymi lnianymi poduszkami, a któryś z gości może pokusi się nawet o krótką drzemkę.

  • Idealne przyjęcie w ogrodzie dla dzieci zdecydowanie może odbyć się na wygodnym lnianym kocu! Poustawiane na skrzynkach przekąski i napoje będą bezpieczne, a mali goście bardziej swobodni na trawniku niż przy stole.

  • Późnopopołudniowe i wieczorne przyjęcia w ogrodzie zdecydowanie lepiej będą prezentować się na elegancko zastawionym stole. Śmiało możesz wykorzystać swój ogród jako przedłużenie domowej jadalni. Lniany obrus, elegancka zastawa, niejednorazowe sztućce, szklane kieliszki… Z takimi dodatkami można stworzyć niezwykle klimatyczną kolację w ogrodzie.
idealne przyjęcie w ogrodzie - piknik
idealne przyjęcie w ogrodzie - nakrycie stołu lnianym obrusem

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana tkanina świetnie sprawdzi się na przyjęciu w ogrodzie. Zarówno w postaci koca na piknikowym spotkaniu, jak i lnianego obrusu na ogrodowym stole.

3. Zastawa ceramiczna czy papierowa?

Obawiasz się, że zastawa stołowa z jadalni będzie narażona na zbyt duże niebezpieczeństwo w ogrodzie? Niepotrzebnie. Potraktuj ogród jako przedłużenie Twojego domu. Dlatego jeśli zależy Ci na eleganckim przyjęciu w ogrodzie nie wahaj się ani chwili i nakryj piknikowy koc lub stół ceramicznymi talerzami. Oczywiście, po przyjęciu będziesz mieć więcej sprzątania, by umyć naczynia, ale matka natura będzie Ci wdzięczna za szanowanie drzew.

Ponadto imprezy plenerowe z ceramiczną zastawą są zawsze bardziej eleganckie niż te z papierowymi talerzami.

zastawa stołowa świetnie sprawdzi się na przyjęciu w ogrodzie

FOT. Monika Kadłubowska. Imprezy plenerowe z ceramiczną zastawą są zawsze bardziej eleganckie.

4. Zadbaj o odpowiedni nastrój

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym scenografem każdego wnętrza jest światło. Zwłaszcza na wieczorne idealne przyjęcie w ogrodzie zasługuje na wyjątkową atmosferę, którą z łatwością wyczarujesz… świecami. Stołowe, bryłowe, w naczyniach? Każda będzie doskonała! Bo miękkie światło i ciepły blask ognia tworzą doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu! Z troski o środowisko warto wykorzystywać do dekoracji ogrodu świece sojowe, zamiast tych wykonanych z parafiny (czy wiesz, że parafina jest pochodną ropy naftowej i także przyczynia się do zanieczyszczania powietrza?).

Czy ten sam efekt można uzyskać, wykorzystując lampki i lampiony solarne? Tak, pod warunkiem, że będą one świecić żółtym światłem. To właśnie ta barwa odpowiada za tworzenie tej niezwykle przytulnej atmosfery, którą tak doceniamy zwłaszcza jesienią.

Światło świec stwarza niepowtarzalny klimat w ogrodzie
Świece w ogrodzie pięknie prezentują się podczas wieczornych przyjęć

FOT. Monika Kadłubowska. Po zmierzchu wyjątkową atmosferę w ogrodzie z łatwością wyczarujesz świecami.

5. Idealne przyjęcie w ogrodzie bez komarów

Późne godziny przyjęcia w ogrodzie będą sprzyjać pojawieniu się tych uciążliwych owadów. Jeśli chcesz delektować się spokojną atmosferą, a nie nerwowo odganiać moskity, zadbaj o to, by w najbliższym otoczeniu znalazło się dużo naturalnych odstraszaczy. W tym celu świetnie sprawdzi się lawenda. Nie tylko ta posadzona w donicach czy na rabatach, ale także świeżo roztarte kwiatostany umieszczone np. na dekoracyjnych talerzykach.

Podobno komary nie przepadają za zapachem cytrusów. Dlatego warto pokroić cytryny na plasterki lub cząstki i rozmieścić blisko zapalonych świec.

Komary są także wyczulone na zapachy: kocimiętki, komarzycy, mięty, pelargonii czy kopru włoskiego. Planując wiosną rozmieszczenie roślin w ogrodzie warto pamiętać o ich zasadzeniu, by późnym latem i ciepłą jesienią cieszyć się urządzaniem idealnego przyjęcia w ogrodzie bez natrętnych komarów.

W ostateczności, aby odstraszyć moskity, można użyć chemicznych preparatów. Jednak nie są one obojętne ani dla nas, ani dla środowiska. Warto o tym pamiętać.

Komary nie lubią zapachu cytrusów

FOT. Monika Kadłubowska. Cytrusy są naturalnym odstraszaczem komarów.

Mam nadzieję, że zdążysz jeszcze w tym jesiennym skorzystać z pięknej pogody i zorganizować swoje idealne przyjęcie w ogrodzie! Jak widzisz nie potrzeba zbyt wiele, by wyczarować niezwykłą atmosferę.

Jeśli potrzebujesz lnianych dodatków na swoje przyjęcie to koniecznie zajrzyj do sklepu po: lniane obrusy, lniane serwetki czy lniane poduszki. A może potrzebujesz poradzić się w sprawie organizacji takiego przyjęcia? Pisz śmiało w komentarzu lub na adres: nellen@nellen.pl.

Twoja,

dynamiczny podpis Nel Len
idealne przyjęcie w ogrodzie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top