Spanie w lnianej pościeli – 7 największych zalet

Spanie w lnianej pościeli – 7 najwiekszych zalet

Bo spanie w lnianej pościeli to nie tylko modny trend z Instagrama i Pinteresta.

Jeszcze niedawno szczytem luksusowego wyglądu sypialni była pościel wykonana z grubej i doskonałej jakościowo bawełny. Koniecznie wyprasowana na „blachę”! W końcu jak elegancja to elegancja. Żadnych zmarszczek i niedociągnięć! Obecnie świat odchodzi od sztucznej doskonałości na korzyść niedbałej elegancji i… wygody. Stąd zamiłowanie do stylu natural, boho, wabi-sabi… czyli wszystkiego co nieperfekcyjne z wyglądu, za to wspaniałe w użytkowaniu. Ale co to ma wspólnego ze spaniem? Omówmy zatem dokładniej, jakie zalety ma spanie w lnianej pościeli.

Sprawdź, co może Ci dać spanie w lnianej pościeli!

Spanie w lnianej pościeli

FOT. Monika Kadłubowska. Spanie w lnianej pościeli to nie tylko modny trend z Instagrama i Pinteresta.

1. Delektuj się!

Co robisz zaraz po wejściu do sypialni? Z pewnością oceniasz, jak wygląda łóżko. Czy jego nakrycie jest dostatecznie zachęcające, by zanurzyć się w nim do rana? To oko pokazuje nam, że len nie ma konkurencji. Sypialnia ubrana w lnianą pościel zawsze jest stylowa i zachęcająca. Styl, faktura, naturalny wygląd lnu. To wszystko mówi, że spanie w lnianej pościeli będzie niesamowicie komfortowe. Ale to nie wszystko!

Kto mógłby nie pokochać tkaniny, która wygląda najlepiej, gdy nie jest wyprasowana i delikatnie pognieciona?

2. Oddychaj!

Nie zapomnij oddychać w takim pięknym łóżku! To oczywiście żart, choć zapierająca dech w piersiach stylizacja jest naprawdę ważna. A czy wiesz, że oprócz Ciebie, w Twoim łóżku oddycha także lniana pościel? Jak to możliwe? Len jest niezwykle przewiewną tkaniną. Świetnie przewodzi też ciepło. Latem z pewnością nie spocisz się, przykryta lnianą poszwą. Zimą nie zmarzniesz, gdy temperatura w sypialni spadnie poniżej 20 st. C. Dlatego lniana pościel jest świetnym rozwiązaniem dla „Pani zimnej stopy” i „Pana grzejnika”, który śpi częściowo odkryty, bo wiecznie mu za ciepło.

7 zalet lnianej poscieli

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel jest niezwykle przewiewna.

3. Nie poć się!

Budzisz się w nocy zlana potem? Ciężko Ci zasnąć, gdy już się wybudzisz, a Twoja piżama jest mokra na plecach? Wypróbuj spanie w lnianej pościeli. Lniane włókna są puste w środku, dlatego mogą wchłonąć wilgoć w ilości nawet 20-30% swojej wagi, zanim staną się mokre! Fenomenalnie, prawda? To dlatego lniana pościel rzadko bywa nieprzyjemna w dotyku. A Twoja koszulka zostanie dłużej sucha, co z pewnością poprawi komfort Twojego snu.

lniana posciel zalety

FOT. Monika Kadłubowska. Lniane włókna są puste w środku, dlatego świetnie chłoną wilgoć.

4. Masaż proszę!

A gdyby tak spać i być jednocześnie masowanym? Mmm… Bajka! Jak to zrobić? Taki nocny pobyt w SPA zapewni Ci spanie w lnianej pościeli. Splot lnianej tkaniny składa się z wzajemnie przeplatających się włókien, które nie dolegają ściśle do siebie. Ta nierówna struktura, poprzez dotykanie naszej skóry, poprawia krążenie krwi i sprzyja relaksacji. Tylko pamiętaj, by do prania lnianej pościeli nie dodawać płynów zmiękczających! Niech masuje Cię dobro natury, pozbawione chemicznych dodatków, które mogą podrażniać Twoją delikatną skórę.
Więcej o pielęgnacji lnianej pościeli przeczytasz TUTAJ.

spanie w poscieli z lnu

FOT. Monika Kadłubowska. Spanie w lnianej pościeli może być jak nocna wizyta w SPA.

5. Brudowi mówimy stop!

Spanie w lnianej pościeli to raj na ziemi! Ale to już wiesz. Zostają jednak przyziemne kwestie jak na przykład zmiana pościeli. Jak często ją wymieniasz? Raz na tydzień? Raz na miesiąc? Musisz wiedzieć, że lniana tkanina ma zdolności odpychające brud. To oznacza, że nie wymaga prania tak często jak pościele uszyte z innych rodzajów tkanin. Pomyśl sobie, że od teraz wymieniasz pościel na świeżą dla własnej przyjemności, a nie z przykrej konieczności.

spanie w lnianej poscieli zalety

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel ma zdolność do odpychania brudu.

6. Zainwestuj!

Czy wiesz, że lniane włókna są o 30% grubsze i mocniejsze niż bawełna? I mimo że len jest znacznie droższy, to warto zainwestować w spanie w lnianej pościeli. Bo odpowiednio pielęgnowana lniana pościel, to po prostu doskonała inwestycja na długie lata! Nie tylko finansowa, ale także w poprawę własnego snu. Im mniej kompletów pościeli zużyjesz w swoim śpiącym życiu, tym większą korzyść będzie też miało środowisko i jego zasoby. A skoro o tym mowa…

lniana posciel-zalety

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel jest mocniejsza i trwalsza niż bawełniana.

7. Bądź eko!

Tak! Wybierając spanie w lnianej pościeli, przyczyniasz się do ochrony natury! Uprawa lnu zużywa mniej wody i pestycydów niż plantacje bawełny. Z lnu nie zostają też żadne odpady, bo cała roślina znajduje zastosowanie w przemyśle. Sama lniana pościel, gdy będzie już bardzo zniszczona, z łatwością może zostać poddana recyklingowi lub po prostu ulegnie biodegradacji. Zdecydowanie, spanie w lnianej pościeli jest przyjaznym wyborem dla naszej planety.

lniana posciel spanie

FOT. Monika Kadłubowska. Lniana pościel jest przyjaznym wyborem dla naszej planety.

Spraw, by spanie w lnianej pościeli było także Twoim luksuem! W sklepie Nellen znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć dla siebie komplet marzeń.

A jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do zakupu całego kompletu pościeli, to może na początek sprawdź, jak śpi się i „LENi do woli” na lnianej poszewce?

Twoja,

dynamiczny podpis Nel Len

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top